1984 yılında Trabzon'da kurulan Güneş Gıda ve Ambalaj Sanayi Ticaret Anonim Şirketi pastane, restaurant, cafeterya, otel, ekmek fabrikası gibi gıda konusunda hizmet veren yerlere hammadde temin etmektedir.

Gıda sektörünün gelişmesi, insan ihtiyaçlarının artması nedeniyle Güneş Gıda olarak değişen teknolojik koşullara uyum sağlamak için yeni bir açılıma imza atmak amacıyla Trabzon Arsin Organize Sanayi bölgesinde 3.000 m²'si kapalı, toplam  6.500 m² alana sahip bir tesis kurarak bölgemizde yetiştirilen doğal meyveleri işlemeyi ve pazarlamayı amaçladık. Yaş ve kuru meyve işleme tesisinde kaliteden ödün vermeden ve hijyen kurallarına bağlı kalarak bölgemizde yetiştirilen ürünlerden (ligarba, karayemiş, trabzon hurması, kivi, ahududu, böğürtlen, laz elması, demir elması, yomra elması ve yeşil incir) reçel, marmelat, şekerleme üretmenin yanı sıra bazı meyveleri de dondurulmuş olarak üretip Zigana tescilli markamızla piyasaya sunmaktayız.

Güneş Gıda son yıllarda pastacılık ve unlu mamülleri, muhtelif otel ve restaurant ihtiyaçları portföyüne catering ürünlerini de dahil ederek hızlı tüketim sektöründe de piyasada yer alan önemli şirketlerden biri olmuştur. Ayrıca kendini sürekli geliştiren Güneş Gıda 2010 yılı itibariyle de profesyonel olarak gıda ürünlerini ambalajlama konusunda faaliyete başlamıştır.

Güneş Gıda Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesinde sektöründeki ileri gelen dağıtım firmalarından biridir. Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Van, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Giresun, Ordu, Tokat, Amasya, Samsun, Sinop ile bu illerin ilçelerine dağıtımını düzenli bir şekilde devam ettirmektedir. Bünyesinde Unilever gibi bir dünya markasının distribütörlüğünün yanısıra Türkiye'nin önde gelen bir çok önemli gıda firmasının da temsilciliğini yapmaktadır. Ürünlerde kalitenin yanında hizmette de kaliteyi her zaman ön planda tutan firmamız bu doğrultuda ürün yelpazesinin geliştirilmesi ve kalitenin yükseltilmesi adına çalışmalarına kesintisiz devam etmektedir.

Güneş Gıda bundan sonra da aynı özveri ve titizlikle çalışıp vizyonu ve hedefleri doğrultusunda müşterilerinin ve çalışanlarının beklentilerini karşılamaya,gıda güvenliğine uygun üretim yapmaya devam edecektir.

VİZYONUMUZ

Karadeniz Bölgesi'nin en büyük gıda şirketlerinden biri olarak faaliyet alanında üretim,ambalajlama ve dağıtım konusunda kalite standartlarımızı artırmak ve pazar payımızı genişleterek Türkiye'nin öncü gıda firmalarından biri olmak.

MİSYONUMUZ          

Gıda sektöründe faaliyet gösteren firmamız ulusal ve uluslararası pazarda öncelikle insan sağlığını ve hijyen kurallarını esas alarak ilgili yasalar ve standartlar çerçevesinde çalışarak kaliteden ödün vermeden üretim ve pazarlama yapmak.

DEĞERLERİMİZ

  • İnsana ve insan haklarına saygı

  • Topluma karşı sorumluluk duygusu

  • Çevreye karşı duyarlı olmak

  • Müşteri memnuniyeti

  • Kalite ve gıda güvenliğini sürekli kılmak

  • Dinamik, ileri görüşlü, her türlü fikre açık çalışma ortamı

  • Eğitimli personel ve bilinçli insan geliştirmek

  • Yönetimde şeffaflık ve eşitlik